Loading...

22-12-2011 HS2: Lang geleden, maar wel weer een verslag

Het is al lang geleden dat gelezen kon worden over de verrichtingen van het tweede herenteam van Roda, maar dat betekent niet dat er niks gebeurd is. Weinig, that’s all. Eén wedstrijd werd gespeeld tussen het afgelopen verslag en zondag. Uit bleek Stompwijk 2, een ervaren ploeg, beter dan Roda. 20-12 was echter geen goede afspiegeling van het spelbeeld. 10 goede minuten aan het eind van de eerste helft en een goede eerste helft van Ton waren de enige lichtpuntjes in die wedstrijd. Dat moest echt beter in de laatste wedstrijd van dit kalenderjaar. Tegen wie kun je dat beter doen dan de ploeg die bovenaan staat: Savosa 2.

Ook dit bleek een ervaren ploeg, maar met vier wissels op de bank moest er iets mogelijk zijn. In de eerste helft speelden we niet slecht. Wel vervielen we in de fouten die we al het gehele seizoen maken. Rondspelen lijkt een utopie in dit team. Dit is echt zonde, want met een beetje geduld, zoals de tegenstanders lieten zien, valt er veel meer te bereiken. 9-13 achter bij rust is wel een stand waar je nog iets mee kan. Dat lieten we ook zien aan het begin van de tweede helft. Ik ga gewoon zeggen dat ik heel erg tevreden was over de eerste 20 minuten ervan. De bal ging rond en ja, we kwamen terug in de wedstrijd en kregen zelfs de overhand. Bij 16-16 na een tegendoelpuntloze (nieuw woord van het jaar) fase van ongeveer 10 minuten kreeg Savosa een tijdstraf. Dit deed vreemd genoeg ons de das om en waar we hadden moeten uitlopen werden wijzelf overlopen. Uiteindelijk werd het 19-26. We hebben het de vermoedelijke kampioen erg moeilijk gemaakt en in een fase van 20 minuten echt laten zien dat we veel kwaliteit hebben. De eindstand zegt niet altijd alles en daar waren de afgelopen wedstrijden een voorbeeld van. Toch met een beter gevoel het jaar afgesloten!

Nu even de spelers apart belicht:

Arno: Jij stond symbool voor de transformatie na rust. Je speelde die 20 minuten je beste spel dit seizoen. Ook achterin ging het toen veel beter. Volgend jaar beginnen op die manier en blijven vasthouden.

Bob: Jij probeerde het ook op het midden de tweede helft, maar dat blijft op de een of andere manier de probleempositie in dit team. Je hebt alles in je om met snelheid die bal rond te laten gaan en ook ben je in staat om af te breken. Gewoon geduld daarmee hebben en dan komt alles goed.

Bryan: Je was er niet bij tegen Stompwijk en je kon er dus ook niet negatief door worden beïnvloed. Misschien heb je me verkeerd begrepen toen ik iets zei over je sprongschot. Ik bedoelde niet dat je maar met links moest gaan gooien. Je blijft heel belangrijk voor de ploeg zeker ook met je dreiging en snelheid.

Chris: Tegenwoordig staat Chris voor ‘balvast’. Gooi de bal tussen zes man en Chris en je weet zeker dat hij hem heeft. Dat is een geruststelling voor een coach. Ook een break onderschept en een penalty gekregen door goed vrij te lopen. Vanaf deze plek ook nog een compliment voor je inzet. Je bent niet altijd even fit, maar bijna altijd wel aanwezig op de training. Je groeit daardoor ook in het veld.

Jelle: Ik had niet verwacht dat ik nog een keer terug moest komen op het begroeten. Volgend jaar moet dat echt weer beter. Handbal-technisch is het allemaal wat minder eenvoudig. Je bent heel erg dreigend, ook als je er niet helemaal induikt. De tweede verdediger meetrekken en op dat moment doorpassen. Zo ontstaat snelheid en ook druk. In de verdediging had je het vrij gemakkelijk afgelopen zondag, maar ook daar maak je stappen.

Jeroen: Het was een geweldige actie vanaf linksopbouw. Ik denk dat het ergens in de passeerbeweging wel cirkel geweest is, maar daar hoor je ons niet over. De actie was mooi. Volgend jaar blijven trainen en dan gaan we ook nog meer aandacht aan druk zetten besteden. Met genoeg mensen op de donderdag kunnen we boven trainen in een zaal voor het tweede!

Michael: Ik denk niet dat de cirkel volgens de regels handelde in 90% van de momenten dat hij in een duel was met jou. Toch laat jij je nooit uit het veld slaan. Ook in de aanval was jij een stuk balvaster dan een paar wedstrijden terug. Je loopt goed, alleen zeker in overtal is sperren heel erg nuttig. Vergeet dat niet!

Sasja: Half jaar keeper, en lang niet altijd gekeept. Bijna elke wedstrijd heb je echt fases waarin er gewoon geen tegendoelpunten vallen. Dat is een compliment aan de verdediging, maar ook natuurlijk aan jou. Je bent echt al beter gaan keepen en volgend jaar wordt er ook wat meer aandacht daaraan besteed.

Sofyan: In deze wedstrijd zou jij gaan laten zien hoe een midden hoort te bepalen hoe het spel loopt. Het was absoluut beter dan tegen Stompwijk, maar nog niet optimaal. Dat weet je zelf ook en dat moet vast ook nog wat groeien. Jij hebt veel ervaring, maar geduld is heel erg belangrijk! Je zag het aan de fase waarin we terugkwamen. Rondspelen met druk is op dit niveau meer dan voldoende en dan komen de kansen vanzelf!

Ton: Jouw eerste helft in de vorige wedstrijd was toen het enige lichtpuntje. Dit keer was je vooral goed in de verdediging. Het was ook een stuk constanter en dat is mooi. Volgend jaar word een mooi jaar en dat afbouwen, nou . . . dat moet ik nog maar even zien.

Erik: Allereerst was het fijn dat je meedeed. Deze situatie was voor mij echter onverwachter dan ik had verwacht. Die zin klopt echt. Met nog drie wissels op de bank ontstond er een andere situatie dan je op basis van de eerste seizoenshelft mocht verwachten. In de tweede helft heb ik gegokt en duidelijk (zie het scorebord) verloren. Soms is het laten staan zoals het staat niet de oplossing. Leermoment van de dag.

Het moment van de dag

Naast een leermoment ook een moment van de dag:

Hoofdpersoon: Het team.

Wat gebeurde er in de aanloop: Het was net rust en de toespraak had de strekking: langer rond spelen!

Wat was het moment: We vallen bijna twee minuten onafgebroken aan op hoog tempo en met dreiging. Het zou de 10-13 opleveren én het begin van een uiterst sterke fase

Hoe liep het af: Uiteindelijk verliezen we van de nummer 1, maar we hoeven ons niet te schamen.

Speler van de dag

Ik ga dit keer niemand kiezen. Dit om te benadrukken hoezeer ik onder de indruk was van het teamwork die 20 minuten. Zo moet het echt mannen en ik hoop, echt van harte, dat we volgend jaar nooit meer een speler van de dag hebben, omdat we steeds langer als team, constant boven onszelf uit kunnen stijgen!

We hebben dit seizoen al aardig wat doorgemaakt en hoewel het team behoorlijk veranderd is, begint er wel iets te ontstaan. Ik vind het na een half jaar nog altijd leuk om jullie te coachen en ik hoop dat 2012 een jaar wordt waarin het team nog veel stappen gaat maken. Dat kan onder meer door te komen trainen wanneer je kan. Trainingstijden zullen niet veranderen, dus dat is eenvoudig te onthouden. Volgend jaar belooft veel goeds, met onder andere de rentree van Robbie, die we een spoedig herstel wensen, een betere trainingsopkomst (wishful thinking heet dat), en veel successen in de verschillende lagen van de vereniging. Ik denk dat we allemaal trots mogen zijn op hoe Roda zich staande houdt overal en laten we hopen dat het zo blijft!

Voor 2012 wens ik U alle goeds, maar eerst nog fijne feestdagen en heel spetterend uiteinde!

Luuk van Schie

 
Terug naar het overzicht
 
 
Laatste 10 reacties [ Herlaad ]
 

Plaats reactie
Naam *
Reactie *
   
 
Shirtsponsor Heren Senioren 2 en C-mix
Shirtsponsor Heren Senioren 1
Shirtsponsor Dames Junioren
Shirtsponsor Jongens B
Sponsor website en e-faciliteiten
Loading...
Disclaimer   •   © 2012 E-D-I-T Media Productions   •   Sitemap   •    Contact
Rodaristraat 3   •   3066 LA ROTTERDAM   •   Postbus 8317   •   3009 AH ROTTERDAM   •   ING rekeningnr.: 3407940   •   Kantine:06-8358 2792

created: 22-12-2011 ● modified: 22-12-2011 ● visits this month: 8 ● total visits: 91 ● latest index by Onbekend on: 22-02-2012 ● parsetime: 0.02 sec